wtorek, 29 maja 2012

Dylematy

Nie wiem czy dobrze robimy, ale zdecydowaliśmy się zrezygnować do września z zerówki Kuby. Przedszkole w tym roku czynne jest cały czerwiec i lipiec, ale my w lipcu i tak planujemy wyjazd nad morze a w sierpniu Kuba pojedzie jeszcze z babcią najprawdopodobniej w nad jezioro. 

Powodów było parę, ale najważniejszym jest jeden ciągły maraton chorób trwający już parę miesięcy. 
Kuba łapie katar (tak jak teraz), bądź wiatrówkę!
, smarka dwa-trzy dni po czym sprzedaje zarazki Mai, która męczy się dwa tygodnie. I tak w kółko.
A zaczęło się niewinnie. Kuba z reguły nie chorował praktycznie w ogóle aż pewnego dnia (tydzień przed narodzinami Mai) złapał jakiegoś wirusa i nasza pani doktor przepisała mu antybiotyk (pierwszy od bardzo długiego czasu), żeby przypadkiem nie zaraził maleństwa jeśli urodziłoby się wcześniej. Niepotrzebnie podaliśmy mu ten antybiotyk (lekarz nastraszył nas jak to niebezpieczne mogą być wirusy dla noworodka) a dalej już poszło...

Mam nadzieję, że przez te trzy miesiące zdążą dojść do siebie po tych wszystkich choróbskach. I może uda nam się w końcu zaszczepić Maję!

No i że nie zwariuję z nimi w domu...

A od września rozpoczniemy zerówkę z nowymi siłami i może trochę większą odpornością.

Maja ćwiczy precyzję chwytania. Ostatnio potrafi zająć się na dłuższą chwilę jakiś przedmiotem (niekoniecznie zabawką) i oglądać ze wszystkich stron obkręcając w  rączce z wielce skupioną miną...


A zęby jeszcze nie wyszły, choć widać  je pod dziąsełkami, więc męczymy się dalej :-(
Jak byliśmy na wizycie kontrolnej z Kubą u stomatologa, dentysta polecił nam maść dla Mai.Podobno rozpulchnia dziąsła i zęby szybciej się wyżynają. Jak tylko D. wróci z pracy, wyślę go do apteki. Może coś to pomoże?

2 komentarze:

  1. Maja rośnie i rozwija się jak na drożdżach.
    widać te skupione i wpatrzone w ślimaka oczęta.
    mamy takiego samego, prezent.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo dobrze zrobiliście, zobaczysz jak odpoczniecie!!!!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...