środa, 6 lutego 2013

15!

Maja, z racji posiadania starszego brata, posiada mnóstwo aut, kolejek, torów, dróg, wszelkiego rodzaju myjni, stacji benzynowych i tym podobnych zabawek.
 Lalek szmacianek posiada dokładnie sztuk dwie. Do tego dochodzi parę misiów. 
Gdzieś tam kiedyś czytałam, że świadomość płci i wszelkie związane z tym różnice, dziecko zaczyna dostrzegać i okazywać ok 2 roku życia. Mojej córki to nie dotyczy... Maja od urodzenia jest 100% dziewczynką.
Choćby miała tysiąc pięknych, kolorowych, błyszczących, grających, świecących i cudacznych autek i w tym stosie jedną małą lalę, i tak zawsze ją wybierze. Bo autami, to może bawić się Kuba, albo jakiś inny chłopczyk. Ona ma lalę i będzie ją tulić, głaskać, nosić a coraz częściej też czesać i nawet karmić. Ba! Potrafi podzielić się z nią ostatnim kawałkiem mandarynki, oddać znaleziony na podłodze wczorajszy okruszek po ciasteczku. 

Ostatnio byliśmy w odwiedzinach u mojej mamy i tam w moim starym pokoju Maja znalazła dwa malutkie misie z coca coli. Misie mieszkały tam już od dawien dawna. Pamiętały jeszcze czasy, kiedy Kuba stawiał swoje pierwsze kroki właśnie w tym pokoju.
Ponieważ u mamy nie ma praktycznie żadnych innych zabawek, misie trafiły w rączki Mai. Maja je dokładnie obejrzała, pokazała gdzie mają oczy, uszy, nosy, jeden ma nawet czapkę, i zapałała do nich taką miłością, że nie chciała później wypuścić ich z rąk, nawet kiedy przyszło zakładać kurtkę. 
Myśleliśmy, że może uśnie w aucie i wtedy je odłoży, ale misie cały czas były mocno trzymane. 
Skończyło się na tym, że Majka kolację jadła z misiami, kąpać nie było jak, bo misie wodoodporne nie są niestety, i spały z córką do rana. 
I na tym historia misi się nie skończyła, zostały one towarzyszami zabaw Mai. Codziennie są karmione, przytulane i na pewno już nie samotne.  A co nowego umie i lubi 15-miesięczna Maja zobaczcie sami: Nasze "nowe" misie:Maja, gdzie masz język?

7 komentarzy:

 1. Minka na zdjęciu z misiami genialna!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ Ona jest słodka:D a zdjęcie z jęzorkiem najlepsze hehe

  OdpowiedzUsuń
 3. z misiaków pełna radocha ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. jejku, ale ona już dużo potrafi :) słodka ta historia z misiami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ślicznotka :)

  ZAPRASZAM NA KONKURS W KTÓRYM MOŻNA SAMEMU WYBRAĆ NAGRODĘ OD FIRMY MAM BABY

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...